درصحن-شوراها: اعضای شورای پنجم شهر مشهد به مراسم افتتاحیه ورزشگاه امام رضا، این شهر دعوت شدند بجز دو عضو زن این شورا. آستان مقدس رضوی بعنوان میزبان برگزاری این مراسم در دعوتنامه ارسالی به شورای شهر تهران روی نام دو زن این شورا یعنی شهناز رمارم و بتول گندمی خط قرمز کشید تا این ورزشگاه را منطقه ممنوعه زنان معرفی کند.

مدتهاست زنان اصلاح طلب شوراها و مجلس شورای اسلامی با حضور در ورزشگاهها می کوشند مقدمات تحقق مطالبه زنان در خصوص ورود به ورزشگاهها را مهیا کنند. در آخرین اقدام طیبه سیاووشی نماینده شهر تهران در بازی تیم ملی ایران و سوریه در ورزشگاه حاضر شد و از نزدیک بازی را تماشا کرد. سکینه الماسی نماینده دیر و جم در مجلس شورای اسلامی پیش از این در مصاحبه ای اعلام کرد تاکنون مسابقات تیم فوتبال پارس جم در لیگ برتر را به طور کامل از ورزشگاهها تماشا کرده است.

مهدی براداران رییس هیات فوتبال خراسان رضوی می‌گوید دعوت نکردن و عدم صدور مجوز برای حضور بانوان شورای شهر در دیدار افتتاحیه ورزشگاه امام رضا سیاست فدراسیون فوتبال بوده است. او می کوشد نقشی برای آستان قدس رضوی به مدیریت ابراهیم رئیسی در این ماجرا قائل نشود. او می افزاید: به هر حال این سیاست فدراسیون فوتبال است. ما از تهران هم که پرسیدیم سیاست کلی فدراسیون فوتبال این است که در مسابقه‌ها دوستانه و همه رقابت‌ها باید این گونه رفتار شود. تعجب میکنم که خبرنگارها از این موضوع بی اطلاع هستند!

این در حالی است که به گفته طیبه سیاووشی رئیس کمیته ورزش و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس، در جریان بازی ایران و سوریه، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با ورود نمایندگان زن مجلس به ورزشگاه موافقت کرده بود. وزیر ورزش نیز بارها اعلام کرده که در پی تجهیز ورزشگاهها برای ورود زنان هستیم.