Dar Sahn https://www.darsahn.org Tue, 05 Feb 2019 11:54:05 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 90691722 شرکت‌های دولتی قاتلین بودجه https://www.darsahn.org/1397/11/16/sherkathaye-dolaati-ghatelin-bodje/ Tue, 05 Feb 2019 10:37:12 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8354 اختصاص ۵۹ درصد بودجه کل کشور به ۴ شرکت دولتی! عرصه سوم:‌ چهار شرکت دولتی بیش از ۵۹ درصد بودجه کل کشور را تصاحب می‌کنند! ...

The post شرکت‌های دولتی قاتلین بودجه appeared first on Dar Sahn.

]]>

اختصاص ۵۹ درصد بودجه کل کشور به ۴ شرکت دولتی!

عرصه سوم:‌ چهار شرکت دولتی بیش از ۵۹ درصد بودجه کل کشور را تصاحب می‌کنند! بنا بر سند بودجه سال ۹۸ شرکت‌های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت پالایش نفت آبادان که همگی در حوزه انرژی فعال‌اند مجموعا ۱۰۰۱ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور را در اختیار دارند. فارغ از این که فعالیت این شرکت‌ها چیست و بودجه خود را چگونه و چطور هزینه می‌کنند و چه بازده‌ای برای کشور دارند، این سوال مطرح است که چرا مجلس در فرایند تصویب این رقم نقشی نداشته و ندارد.

طبق لایحه بودجه سال آینده حدود ۷۵ درصد از بودجه کل کشور در اختیار شرکت‌های دولتی قرار خواهد گرفت یعنی در سال ۹۸ حدود ۱۲۷۴ هزار میلیارد تومان از بودجه ۱۷۰۳ هزار میلیاردی کل کشور به این شرکت‌ها اختصاص خواهد یافت.

اما کدام شرکت‌های دولتی محسوب می‌شوند؟

ماده ۴ قانون محاسبات عمومی شرکت‌های دولتی را این گونه معرفی میکند:«شرکت دولتی واحد سازمانی مشخصی است که با اجازه قانون به صورت شرکت ایجاد می‌شود و یا به حکم قانون و یا دادگاه صالح ملی و مصادره شده و به عنوان شرکت دولتی شناخته شده باشد و بیش از پنجاه درصد سرمایه آن متعلق به دولت باشد. هر شرکت تجاری که از طریق سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی ایجاد شود، مادام که بیش از پنجاه درصد سهام متعلق به شرکت‌های دولتی است، شرکت دولتی تلقی می‌شود.»

مجلس به دنبال نظارت بر بودجه شرکت‌های دولتی

حساست‌‌ها پیرامون ۱۲۷۴ هزار میلیارد تومان از بودجه زمانی افزایش می‌یابد که بدانیم  که جزئیات آن هیچ‌گاه به تایید نمایندگان مجلس نمی‌رسد، چرا که بررسی آن علاوه بر صرف زمان بسیار، نیازمند وجود گزارش عملکرد شرکت‌ها در سال‌های گذشته است و به همین دلیل نمایندگان مجلس همواره از بررسی بودجه این شرکت‌ها صرف نظر کرده‌اند. به عبارت دقیق‌تر  آنچه در مجلس به تصویب می‌رسد تنها بخش کوچکی (حدود ۲۵ درصد) از بودجه کل کشور است و مابقی ۷۵ درصد آن، به ۳۷۲ شرکت‌ دولتی، ۹ بانک، ۲ مؤسسه انتفاعی وابسته به دولت و ۲ ردیف فرعی بودجه اختصاص می‌یابد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال جاری ۷ شرکت به مجموع شرکت‌های دولتی بودجه بگیر در بودجه ۹۸ اضافه شده است و تعداد کل این «شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی و بانک‌ها» به عدد ۳۸۵ رسیده است. این در حالی است که در ایران دولت و مجلس و رهبر سال‌هاست بر خصوصی سازی شرکت‌های دولتی تاکید کرده و می‌کنند. فرایندی که تاکنون عقیم مانده است.

گزارش‌های متعدد از تخلفات سازمان‌یافته در واگذاری شرکت‌های دولتی به افراد و جریان‌های خاص سیاسی و شبه نظامی و جریان‌های وابسته به سپاه باعث شده که استقبال چندانی از سوی مردم و نهادهای مدنی از ایده کوچک‌سازی دولت به عمل نیاید و اعتمادی به این دست واگذاری‌ها وجود نداشته باشد.

دیوان محاسبات مسئول بررسی بودجه شرکت‌های دولتی!

اعتراض‌ نمایندگان و رسانه‌ها به نحوه بررسی بودجه شرکت‌های دولتی باعث شد تا سرانجام «عادل آذر» رئیس دیوان محاسبات کل کشور موضع گیری کرده و بگوید:«دیوان محاسبات بودجه تمام شرکت‌های دولتی که در پیوست ۳ لایحه بودجه سنواتی اعتبار دریافت می‌کنند، رسیدگی می‌کند.» آذر، نحوه حسابرسی شرکت‌های کوچک دولتی را تصادفی و رندم عنوان می‌کند. به گفته او اما شرکت‌های بزرگ دولتی همچون شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، پالایش و پخش هر ساله به صورت کامل بررسی و حسابرسی می‌شوند.

با توجه به این که دیوان محاسبات کشور یکی از نهاد‌های وابسته به مجلس شورای اسلامی است که  وظیفه نظارت بر همه فرایندهای مالی کشور را بر عهده دارد می‌توان گفت که در بهترین حالت مجلس با یک واسطه بر عملکرد و نحوه صرف بودجه شرکت‌های دولتی نظارت می‌کند ولی کماکان در پروسه بررسی بودجه نمی‌تواند تغییر خاصی در ردیف بودجه شرکت‌های دولتی ایجاد کنند. همین امر باعث شده تا غلامرضا تاجگرودن رئیس کمیسیون «تلفیق» از تشکیل کمیته‌ای در این کمیسیون برای بررسی بودجه شرکت‌های دولتی خبر دهد.

پر واضح است که کمیته‌ای متشکل از چند نماینده توان، زمان و صلاحیت کافی برای بررسی ۷۵ درصد بودجه کل کشور را نخواهند داشت آن هم زمانی که ۳۰۰ نماینده مجلس مدعی هستند که برای بررسی همان ۲۵ درصد باقیمانده از بودجه هم زمان کافی در اختیار ندارند.

اعتراض‌ نمایندگان و رسانه‌ها به نحوه بررسی بودجه شرکت‌های دولتی باعث شد تا سرانجام «عادل آذر» رئیس دیوان محاسبات کل کشور موضع گیری کرده و بگوید:«دیوان محاسبات بودجه تمام شرکت‌های دولتی که در پیوست ۳ لایحه بودجه سنواتی اعتبار دریافت می‌کنند، رسیدگی می‌کند.»

حیاط خلوت بودجه

وقتی ۵۹ درصد بودجه یک کشور در اختیار چهار شرکت دولتی قرار می‌گیرد، وقتی دست مجلس از نظارت مستقیم بر این بودجه‌ها کوتاه است و در شرایطی که اذهان عمومی درگیر تصویب حدود ۲۵ درصد از بودجه در مجلس شده، طبیعی است که توجه باندهای مافیایی قدرت به این شرکت‌ها افزایش یابد گردد. مهم نیست مجلس در اختیار کدام جریان سیاسی باشد و دولت در اختیار چه کسی، بلکه مهم این است که بدانیم شرکت‌های دولتی عموما زیان‌ده حالا به حیاط خلوت جریان‌های سیاسی و مافیاهای اقتصادی تبدیل شده‌اند، هر از گاهی زمزمه‌هایی از واگذاری آنها به گوش می‌رسد و اندکی بعد پرونده‌‌ای با رقم‌های ده‌ها و صدها میلیاردی در دادگاهی برای یک مدیر متواری یا زندانی باز می‌شود!

The post شرکت‌های دولتی قاتلین بودجه appeared first on Dar Sahn.

]]>
8354
۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه متفرقه https://www.darsahn.org/1397/11/16/43-milairad-bodge-motefareghe/ Tue, 05 Feb 2019 10:25:24 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8349 بودجه‌های متفرقه عنوان جدولی از جداول لایحه بودجه سنواتی است که به موارد خاص اختصاص پیدا می‌کند. یعنی برخی از هزینه‌هایی که ممکن است در ...

The post ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه متفرقه appeared first on Dar Sahn.

]]>

بودجه‌های متفرقه عنوان جدولی از جداول لایحه بودجه سنواتی است که به موارد خاص اختصاص پیدا می‌کند. یعنی برخی از هزینه‌هایی که ممکن است در طول یک سال به طور خاص برای سازمانی ایجاد شود که هزینه جاری مستمر نیست، در این جدول پیش بینی می‌شود. سال ۹۸ دولت ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه برای هزینه های متفرقه پیش بینی کرده است این رقم در سال ۹۷ معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان بود یعنی ۳ هزار میلیارد تومان کمتر. بودجه‌های متفرقه کجا خرج می‌شود؟

۱- سفرهای رهبری و رئیس جمهور

رهبر و رئیس جمهور ایران در طول سال چند سفر استانی دارند و معمولا در طول این سفرها، وعده‌هایی نیز می‌دهند. دولت برای تامین اعتبار وعده‌های سفرهای استانی رهبری هزار میلیارد تومان و برای اجرای وعده‌های استانی رئیس جمهور ۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ بودجه اختصاص داده است. رقم بودجه سفرهای استانی رهبر در سال ۹۷ نیز همین مقدار بود، یعنی ۱۰۰۰ میلیارد تومان، ولی رقم بودجه سفرهای استانی رئیس جمهور در سال ۹۸  معادل ۱۶ میلیارد تومان افزایش یافته است. روشن نیست نقش سازمان برنامه و بودجه در هزینه کرد این پول‌ها چیست و طرح‌هایی که رهبری در طول این سفرها وعده انجام اش را می‌دهد کجا کارشناسی شده است.

۲- یارانه شیر، محصولات کشاورزی و حمل و نقل عمومی

دولت در سال ۹۸ معادل ۴ هزار میلیارد تومان یارانه بابت توزیع شیر در مدارس، تنظیم بازار محصولات کشاورزی، خرید تضمینی گندم، بلیت وسایل حمل و نقل عمومی، آب، تامین مسکن مهر و مسکن روستایی در نظر گرفته است این رقم در سال ۹۷ نیز تقریبا همین میزان بود (۳۹۷۵ میلیارد تومان). در واقع کمک دولت به اقلام فوق الذکر با در نظر گرفتن نرخ تورم، کاهش یافته است. اگر نرخ تورم را ۱۵ درصد هم بگیریم معنایش این است که کمک دولت در سال ۹۸ معادل ۱۵ درصد به نسبت سال ۹۷ کاهش یافته است.

۳- معافیت مالیاتی

دولت روحانی به رغم تاکید بر الزام همه دستگاه‌ها به پرداخت مالیات ولی در عمل همانند دولت‌های سابق، آستان قدس رضوی و نهادهای انقلابی را از پرداخت مالیات معاف کرده است. دولت در جدول بودجه های متفرقه، بودجه‌ای برای بازپرداخت  تمام مالیاتی که از آستان قدس رضوی و نهادهای انقلابی دریافت کرده را یکجا بازمی‌گرداند. اما یک اتفاق مالیاتی جدید در سال ۹۸ قرار است رخ دهد و آن اینکه دولت بودجه معافیت‌های مالیاتی و گمرکی پیش بینی شده در قانون بودجه ۹۷ را حذف کرده است. در سال ۹۷ دولت ۶۰۰ میلیارد تومان به گمرک بابت معافیت‌های گمرکی پرداخت می کرد و مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای دیگر معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته بود که هر دو این معافیت‌ها را در بودجه سال ۹۸ حذف کرده است. روشن نیست این معافیت مالیاتی و معافیت گمرکی به کدام نهادها یا افراد خاص، تعلق می‌گرفته است.

۴- بودجه‌های مذهبی متفرقه

نهادهای مذهبی در جدول بودجه های متفرقه نیز کماکان سهم دارند و بخشی از بودجه ۴۳ هزار میلیاردی پیش بینی شده در این جدول را از آن خود کرده اند. دولت در سال ۹۸ مبلغ ۲۶ میلیارد تومان برای برگزاری مراسم اربعین پیش بینی کرده این بودجه در سال ۹۷ معادل ۱۶ میلیارد تومان بود که با رشد ۱۰ میلیاردی همراه شده است. البته دولت در سال ۹۷ معادل ۲۰ میلیارد تومان نیز به توسعه زیرساخت های استان ایلام برای برگزاری مراسم اربعین اختصاص داده بود که در لایحه بودجه سال ۹۸ اشاره ای به آن نشده است.

ساخت مسجد و اماکن مذهبی عنوان ردیف بودجه‌ای است که به سازمان اوقاف تعلق گرفته است. دولت در سال ۹۸ معادل ۱۰ میلیارد تومان بابت مسجد و امامزاده سازی به سازمان اوقاف می دهد در سال ۹۷ نیز همین مبلغ در قانون بودجه پیش بینی شده بود.

دولت اما در سال ۹۸ چند ردیف بودجه مذهبی را حذف کرده که در قانون بودجه سال ۹۷ دیده شده بود. در سال ۹۷ دولت ۳ میلیارد برای توسعه حرم‌های مطهر، ۳۸ میلیارد برای کمک به آستان‌های مقدس زیر نظر رهبر ایران و ۱۵ میلیارد تومان برای توسعه شهرهای مذهبی مشهد، قم و شیراز اختصاص داده بود همگی آنها در لایحه بودجه سال ۹۸ حذف شده اند.

۵- بودجه انتخابات

سال ۹۸ قرار است انتخابات مجلس یازدهم برگزار شود خوب طبیعی است که دولت برای برگزاری انتخابات در جدول بودجه‌های متفرقه پیش بینی بودجه ای کرده باشد. برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، دولت ۴۵۰ میلیارد تومان به وزارت کشور و برای نظارت بر انتخابات مبلغ ۱۲۹ میلیارد تومان به شورای نگهبان پول خواهد داد. یعنی برگزاری انتخابات مجلس (بدون احتساب امکانات دولتی و عمومی که برای برگزاری انتخابات در اختیار ستاد انتخابات و شورای نگهبان قرار می گیرد) ۵۷۹ میلیارد تومان برای کشور هزینه دارد.

۶- تقویت نهاد خانواده

دولت برای اجرای ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه یعنی تقویت نهاد خانواده و جایگاه زنان، مبلغ ۳ میلیارد تومان تخصیص داده است. طبق آمار سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد خانوار ایرانی به ۲۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۳۵ خانواده رسیده است. روشن نیست دولت با این سه میلیارد قرار است چه خدمتی به این ۲۴ میلیون خانواده ایرانی انجام دهد تا نهاد خانواده در ایران تقویت شود. این ردیف بودجه در سال ۹۷ پیش بینی نشده بود بنابراین ردیفی تازه در قانون بودجه سال ۹۸ است که به زنان تعلق گرفته است.

براساس ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه، «تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در آن و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه‌ها و توجه ویژه به نقش سازنده آنان» باید سرلوحه کار همه دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و نیز به ‌منظور بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرآیند توسعه پایدار و متوازن با سازماندهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده در دستگاه، نسبت به اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی در سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرحهای خود و ارزیابی آثار و تصمیمات براساس شاخص های ابلاغی ستاد ملی زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام نمایند.

منبع:
قانون بودجه سال ۹۷ مصوب مجلس
لایحه بودجه سال ۹۸ پیشنهاد دولت

The post ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه متفرقه appeared first on Dar Sahn.

]]>
8349
عدالت جنسیتی نشانه‌ای در بودجه ۹۸ ندارد https://www.darsahn.org/1397/11/16/edalat-jensiyati-dar-bodge-98/ Tue, 05 Feb 2019 10:15:30 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8342 فریبکاری و عدد سازی در بودجه زنان تماشای کتک خوردن زنان دستفروش از تیم ضربت شهرداری ها، حتما درد‌آور است، همانطور که اسحاق جهانگیری معاون ...

The post عدالت جنسیتی نشانه‌ای در بودجه ۹۸ ندارد appeared first on Dar Sahn.

]]>

فریبکاری و عدد سازی در بودجه زنان

تماشای کتک خوردن زنان دستفروش از تیم ضربت شهرداری ها، حتما درد‌آور است، همانطور که اسحاق جهانگیری معاون اول دولت روحانی می‌گوید: «روزی که دیدم به آن مادر دستفروش سیلی زدند احساس کردم سیلی به صورت خودم خورده، یعنی این‌قدر درد داشت.» اما سیاست‌های دولت روحانی در حوزه زنان نیز می‌تواند به همین میزان دردناک باشد سیاستی که نتوانست حضور ۱۴ درصدی زنان در بازار اشتغال را افزایش دهد و هنوز دختران تحصیل‌کرده باید از بیکاری به مشاغلی همچون دست‌فروشی روی آورند.

شاید مهمتر باشد که عدالت جنسیتی را در سیاست‌های کلان نظام در حوزه رفع تبعیض‌ها، جستجو کنیم نه لوایح بودجه، اما می‌توان به لایحه بودجه  برای یافتن نشانی از تلاش دولت برای عدالت جنسیتی نگاه کرد. یعنی با تورق لایحه بودجه و بررسی ردیف‌های بودجه مرتبط با امور زنان، می‌توان مصادیقی از توجه یا بی‌توجهی دولت به مسایل زنان و عدالت جنسیتی را برشمرد. در لایحه بودجه سال ۹۸ که در مجلس در دست بررسی است، ردیف هایی به زنان اختصاص یافته که می‌توان آن را ملاک ارزیابی دولت در حوزه زنان دانست:

۱- کاهش بودجه معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

واحد امور زنان و خانواده که در دولت روحانی از مشاور رئیس جمهور به معاونت رئیس جمهور ارتقاء یافت تا نقشی پررنگ تر و مهمتر پیدا کند، در همین دولت با کاهش بودجه مواجه شده است. یعنی برخلاف ادعای نهاد ریاست جمهوری بر ارتقاء امور زنان و خانواده،‌ اما وقتی صحبت از بودجه به میان می‌آید سهم زنان نه ارتقاء بلکه تنزل می‌یابد.

بودجه امور زنان نهاد ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۷ معادل ۲۱ میلیارد تومان بود ولی همین ردیف در سال ۹۸ با کاهش ۷ میلیاردی به رقم ۱۴ میلیارد تومان رسیده است، یعنی دولت در سال ۹۸ بودجه امور زنان نهاد ریاست جمهوری را یک سوم کاهش داده است. حال آنکه بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷ با رشدی معادل ۵۳ میلیارد تومان مواجه شده است.

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال ۹۷ معادل ۵۷۴ میلیارد تومان بود، این رقم در سال ۹۸ به ۶۲۷ میلیارد تومان رسیده است یعنی زنان نه تنها از رشد ۵۳ میلیاردی نهاد ریاست جمهوری سهمی نداشته بلکه بودجه آنها ۷ میلیارد تومان نیز کاهش یافته است.

۲- حذف کامل بودجه شورای فرهنگی-اجتماعی زنان

شورای فرهنگی-اجتماعی زنان پیش از این همواره یک ردیف بودجه ذیل بودجه شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته، این ردیف در لایحه بودجه سال ۹۸ به طور کامل حذف شده است.

شورای فرهنگی-اجتماعی زنان در سال ۹۷ بودجه ای معادل ۱ و نیم میلیارد تومان داشت که  اسمی از این نهاد در بودجه سال ۹۸ نیامده و روشن نیست شورای انقلاب فرهنگی، ماموریت این نهاد را پایان یافته تلقی خواهد کرد یا از بودجه ۵۷ میلیاردی خود، سهم شورای فرهنگی-اجتماعی زنان را پرداخت می‌کند که البته با در نظر گرفتن کاهش قابل توجه بودجه شورای انقلاب فرهنگی، به نظر کار شورای فرهنگی-اجتماعی زنان را باید پایان یافته تلقی کرد. شورای انقلاب فرهنگی در سال ۹۷ معادل ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه داشت که در سال ۹۸ با کاهش ۹۳ میلیاردی به رقم ۵۷ میلیارد تومان رسیده، یعنی بودجه این نهاد به یک سوم تقلیل یافته است.

درست است که بودجه شورای فرهنگی-اجتماعی زنان کاملا حذف شده ولی این اقدام دولت را نمی توان گامی علیه زنان دانست چه بسا به نفع زنان نیز باشد، چرا که این شورا موظف است سیاست های کلان نظام در حوزه زنان را پیشنهاد کند ولی ترکیبی که همواره در این شورا حضور داشته، نسبتی با مطالبات بخش عمده‌ای از جامعه زنان ندارد، زنانی همچون کبری خزعلی، زهرا آیت اللهی یا جمیله علم الهدی همسر ابراهیم رئیسی، دادستان دادگاه ویژه روحانیت و تولیت آستان قدس رضوی بیش از آنکه سبب ارتقای وضعیت زنان باشند، جامعه زنان ایران را به عقب رانده‌اند.

۳- کاهش بودجه شورای سیاست گذاری حوزه علمیه خواهران

سومین ردیف چشمگیری که در قانون بودجه به زنان اختصاص یافته، منحصرا به زنان طلبه تعلق دارد. بودجه این بخش از جامعه زنان نیز در سال ۹۸ با کاهش چشمگیر روبرو شده است. بودجه حوزه‌های علمیه خواهران از ۲۷۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۷۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.

گفتنی است این ردیف بودجه نیز رابطه ای با عدالت جنسیتی ندارد چرا که این بودجه نیز در جهت ارتقاء و تقویت جامعه زنان نیست بلکه نهادی است در انحصار و اختیار حکومت تا مبلغینی در میان زنان تربیت کنند. جالب اینکه ریاست این نهاد زنان نیز به مردان تعلق دارد، آیت الله مقتدایی، ریاست شورای سیاست گذاری حوزه‌های علمیه زنان را عهده دار است و حجت الاسلام بهجت پور مدیریت حوزه علمیه خواهران را عهده دار است. یعنی ترکیب کاملا مردان بر زنان حوزوی مدیریت می کنند.

۴- بودجه دانشگاه‌های دخترانه

دختران در میان لیست بلند بالای دانشگاه‌های دولتی، ۶ دانشگاه را در انحصار دارند یعنی کلا شش دانشگاه در ایران فقط دانشجوی دختر می پذیرد. بودجه ۴ دانشگاه عمده دخترانه ایران یعنی دانشگاه الزهرا، دانشگاه «حضرت زینب» سبزوار، پردیس خواهران دانشگاه کاشان و دانشگاه کوثر، در سال ۹۸ جمعا ۱۵ میلیارد تومان کاهش یافته و تنها یک میلیارد تومان به بودجه دانشگاه فرزانگان سمنان و ۷۰۰ میلیون تومان به بودجه دانشگاه فاطمیه نهاوند اضافه شده است.

 بودجه دانشگاههای دخترانه در سال ۹۷ و ۹۸ به این شرح است:

نام دانشگاه بودجه سال ۹۷ بودجه سال ۹۸ افزایش کاهش
۱ دانشگاه الزهرا ۱۵۳.۸۵۷.۴۰۰.۰۰۰ ۱۴۰.۶۶۲.۴۰۰.۰۰۰ ۰ ۱۳ میلیارد
۲ دانشگاه فرزانگان سمنان ۳.۴۲۴.۷۰۰.۰۰۰ ۴.۵۹۵.۴۰۰.۰۰۰ ۱ میلیارد ۰
۳ مجتمع فاطمیه نهاوند ۵.۲۴۸.۱۰۰.۰۰۰ ۵.۹۳۹.۴۰۰.۰۰۰ ۷۰۰ میلیون ۰
۴ دانشگاه حضرت زینب سبزوار ۳.۶۷۲.۰۰۰.۰۰۰ ۳.۱۱۱.۵۰۰.۰۰۰ ۰ ۵۰۰ میلیون
۵ پردیس خواهران دانشگاه کاشان ۵.۱۵۱.۲۰۰.۰۰۰ ۴.۸۷۵.۶۰۰.۰۰۰ ۰ ۲۵۰ میلیون
۶ دانشگاه کوثر ۱۱.۵۳۰.۳۰۰.۰۰۰ ۹.۳۶۵.۵۰۰.۰۰۰ ۰ ۲ میلیارد

گفتنی است بودجه اکثر دانشگاههای ایران در سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷ با کاهش روبرو شده و این کاهش فقط دامن دانشگاههای دخترانه را نگرفته است.

۵- دو ردیف بودجه جدید برای زنان

دولت اما در لایحه بودجه سال ۹۸ و در جدول بودجه‌های متفرقه، دو ردیف بودجه جدید به زنان اختصاص داده است. این دو ردیف در بودجه‌های متفرقه آمده یعنی اینکه دائمی نیست و ممکن است سال‌های بعد تکرار نشود. این دو ردیف بودجه در اجرای قانون برنامه ششم توسعه به زنان تعلق گرفته است.

دولت پیش بینی کرده برای اجرای ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه مبلغ ۱۳ و نیم میلیارد تومان در سال ۹۸ و در اجرای ماده ۱۰۱ مبلغ ۳ میلیارد تومان به زنان اختصاص دهد. یعنی جمعا در سال ۹۸ مبلغ ۱۶ و نیم میلیارد تومان به توانمند‌سازی زنان اختصاص می یابد، بودجه‌ای که ظاهرا پیش از این وجود نداشت.

ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه می گوید: «دولت مکلف است طبق قوانین مربوطه و مصوبات شورای اجتماعی به منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، نسبت به تهیه طرح جامع کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی مشتمل بر محورهای ذیل اقدام کند به‌گونه‌ای که آسیبهای اجتماعی در انتهای برنامه به بیست و پنج درصد (۲۵%) میزان کنونی کاهش یابد.» بند ت این ماده بر حمایت از زنان سرپرست خانوار تاکید دارد و می گوید: «تهیه و اجرای کامل طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار طبق قوانین و مصوبات شورای اجتماعی تا پایان اجرای قانون برنامه توسط ریاست جمهوری (معاونت امور زنان) با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر نهادهای ذی‌ربط و تأیید برنامه مذکور در هیأت وزیران و تصویب در مجلس شورای اسلامی و نظارت بر اجرائی شدن آن.» در این قانون پیش بینی شده که آیین نامه اجرایی این ماده را وزارت کشور باید بنویسد و هیات دولت تصویب کند بنابراین بودجه ۱۳ و نیم میلیاردی این ردیف در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد تا در راستای کاهش آسیب های اجتماعی زنان هزینه کند.

ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه نیز می گوید: «به‌منظور بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرآیند توسعه پایدار و متوازن، با سازماندهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده در دستگاه، نسبت به اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی در سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرحهای خود و ارزیابی آثار و تصمیمات بر اساس شاخص های ابلاغی ستاد ملی زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام نمایند.» در این قانون پیش بینی شده که معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری متولی اجرایی کردن این قانون است یعنی بودجه پیش بینی شده این ردیف به این معاونت تعلق می گیرد تا برای توانمند سازی زنان هزینه کند.

در واقع دولت ۷ میلیارد از بودجه سال ۹۸ معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری کاهش داده و براساس این ردیف، مبلغ ۳ میلیارد به این معاونت پرداخت می‌کند. در واقع بودجه این نهاد افزایش نیافته بلکه ۴ میلیارد نیز کاهش یافته است. اتفاقی که شاید بشود نامش را فریبکاری دولت در بودجه امور زنان گذاشت.

نتیجه اینکه شعارها و وعده‌های متعدد رئیس جمهور در حوزه زنان، نه تنها نمودی در لایحه بودجه سال ۹۸ ندارد بلکه کاهش بودجه ردیف‌های زنانه نشان می‌دهد که عدالت جنسیتی هنوز تا تحقق، فاصله بسیار دارد.

The post عدالت جنسیتی نشانه‌ای در بودجه ۹۸ ندارد appeared first on Dar Sahn.

]]>
8342
نهادهای خاص انقلابی کماکان مالیات نمی دهند https://www.darsahn.org/1397/11/16/naiad-haye-enghelabi-malyat-nemidahand/ Tue, 05 Feb 2019 10:06:44 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8336 ۱۶۶میلیونی تومان! مالیات تمامی بنیادهای اقتصادی حکومتی عرصه سوم: «در مالیات مشکل داریم و باید رئیس برنامه و بودجه معافیت‌های مالیاتی را به همه مردم ...

The post نهادهای خاص انقلابی کماکان مالیات نمی دهند appeared first on Dar Sahn.

]]>

۱۶۶میلیونی تومان! مالیات تمامی بنیادهای اقتصادی حکومتی

عرصه سوم: «در مالیات مشکل داریم و باید رئیس برنامه و بودجه معافیت‌های مالیاتی را به همه مردم اعلام کند که چه کسانی از مالیات معافند و کدام بنگاه‌ها مالیات نمی‌‌دهند تا مردم با شفافیت و صراحت بدانند.» حسن روحانی در جریان تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ به مجلس با اعلام این مطلب، دست‌های خود را پیشاپیش بالا برد تا همگان بدانند او قدرت اجرایی کافی برای الزام نهادهای انقلاب اسلامی به پرداخت مالیات را ندارد.

او پیش از این در دی ماه سال ۹۶ در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی گفته بود: «همه باید مالیات بدهند؛ استثناء شدن آن آستان، آن بنیاد یا دستگاه، معنی ندارد». نگاهی به لایحه بودجه سال ۹۸ نشان می‌دهد که دولت نه تنها موفق به الزام نهادهای انقلاب اسلامی از جمله آستان قدس رضوی به پرداخت مالیات نشده بلکه «پرداخت» و «استرداد» مالیات آستان قدس رضوی را از ۳۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان در سال ۹۸ کاهش داده است.

در سال ۱۳۹۷ نهادهای انقلاب اسلامی ۱۰ میلیارد و ۸۷۲ میلیون تومان مالیات پرداخت و طی جدول شماره ۹ دولت در همین سال، مبلغ ۱۸ میلیارد تومان به نهادهای انقلاب اسلامی بابت استرداد مالیات پرداخت کرد، یعنی حدود ۸ میلیارد بیش از مالیات دریافتی استرداد مالیات داشت. اما در سال ۱۳۹۸ کل مالیات پرداختی نهادهای انقلابی ۱۶ میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان پیش بینی شده ضمن اینکه دولت در همین سال مقرر شده تا مبلغ ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به این نهادها استرداد مالیات داشته باشد. یعنی در مجموع کل نهادهای انقلاب اسلامی اگر طبق پیش بینی دولت عمل و مالیات پرداخت کنند جمع مالیات پرداختی آنها پس از کسر استرداد مالیات، مبلغ ۱۶۶ میلیون تومان خواهد بود.

جدول مجموع مالیات آستان قدس رضوی و نهادهای انقلاب اسلامی در سال ۹۷-۹۸

مالیات سال ۹۷ استرداد مالیات ۹۷ مالیات پرداختی
آستان قدس رضوی ۳۰ میلیارد تومان ۳۰ میلیارد تومان ۰
نهادهای انقلاب اسلامی ۱۰ میلیارد ۸۷۲ میلیون تومان ۱۸ میلیارد تومان منفی ۷ میلیارد و ۱۲۸ میلیون تومان
مالیات سال ۹۸ استرداد مالیات ۹۸ مالیات پرداختی
آستان قدس رضوی صدهزار تومان صد هزار تومان ۰
نهادهای انقلاب اسلامی ۱۶ میلیارد ۶۶۶ میلیون تومان ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ۱۶۶ میلیون

نهادهای انقلاب اسلامی که جملگی زیر نظر رهبر ایران اداره می شوند، از جمله: بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام، بنیاد شهید، ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس رضوی و بنیاد تعاون سپاه، با مالکیت صدها شرکت و موسسه اقتصادی درآمد زا، بیش از نیمی از اقتصاد ایران را در اختیار دارند ولی از پرداخت مالیات معاف‌اند.

طبق لایحه پیشنهادی دولت، نهادهای انقلاب اسلامی در سال ۹۸ معادل ۱۶۶ میلیون تومان قرار است مالیات پرداخت کنند (اگر مجلس همین اندک مالیات را نیز حذف نکند) حال آنکه حسن روحانی قائل به معافیت مالیاتی این نهادها نیست و اگر قدرت اجرایی کردن اراده خود را داشت، درآمد دولت از مالیات نهادهای انقلاب اسلامی، چیزی مشابه مالیات شرکت‌های دولتی می‌شد. دولت در سال ۹۸ مبلغ ۷۰۲۵ میلیارد تومان از محل مالیات شرکت‌های دولتی، درآمد خواهد داشت.

The post نهادهای خاص انقلابی کماکان مالیات نمی دهند appeared first on Dar Sahn.

]]>
8336
دولت متهم می‌کند: مجلس بودجه را به گروگان می‌گیرد! https://www.darsahn.org/1397/11/16/dolat-motaham-mikonad/ Tue, 05 Feb 2019 09:52:30 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8325 عرصه سوم:«من اگر به جای دانشجویان امروز بودم به دنبال برگزاری دوره‌های مختلف بودجه‌خوانی و کسب اطلاعات بیشتر درباره بودجه می‌رفتم. امروز دانشجویان اسم یک ...

The post دولت متهم می‌کند: مجلس بودجه را به گروگان می‌گیرد! appeared first on Dar Sahn.

]]>

عرصه سوم:«من اگر به جای دانشجویان امروز بودم به دنبال برگزاری دوره‌های مختلف بودجه‌خوانی و کسب اطلاعات بیشتر درباره بودجه می‌رفتم. امروز دانشجویان اسم یک نهاد به نام جامعه‌المصطفی را می‌دانند، اما سایر نهادها را نمی‌شناسند. پشت هر ردیف بودجه یک قبیله و یک پدر و مادر قرار دارد؛ شما فقط جامعه المصطفی را می شناسید، هزار نهاد دیگر وجود دارند که اصلا اسمشان را هم نشنیده‌اید. وقتی می خواهیم بودجه شان را قطع کنیم، کل بودجه کشور را گروگان می‌گیرند، تا تکلیف آن یک ردیف مشخص شود.»

آنچه خواندید گوشه‌ای از اظهارات جنجال برانگیز حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی درباره بودجه سال ۹۸ است که به تازگی در رسانه‌ها انتشار یافته است. هر چند اطلاع دقیقی از زمان این سخنرانی در دست نیست و به نظر می‌رسد که پیش از انتشار بودجه ۹۸ این سخنان ایراد شده است اما آنچه مشخص است که انتشار علنی بودجه باعث شده تا جامعه مدنی بیش از پیش نسبت به چگونگی تخصیص آن به نهادها و سازمان‌های مختلف حساسیت به خرج دهد و به دنبال پاسخگو‌ کردن مسئولان برود.

آشنا که در جمع دانشجویان دانشکده فنی حاضر شده و سخن می‌گفت در تشریح چگونگی ایجاد ردیف‌های جدید بودجه می‌گوید:‌«در طول زمان ردیف‌های بودجه پا درآورده‌اند، یعنی اول یک کسی با لابی، با فشار، با تماس، با توافق آمده و یک بندی در بودجه باز کرده به عنوان کمک به فلان موسسه و مبلغ آن را هم در ابتدا ده میلیون تومان گذاشته و بعد به تدریج این رقم رشد کرده … هر رئیس جمهوری فکر می‌کرده که دوستانی دارد که باید تقویت کند با سازمان برنامه توافق کرده یک ردیف‌هایی برای یک حمایت‌هایی وارد بودجه کرده اند.»

مشاور رئیس جمهور اما در ادامه انگشت اتهام را به سمت  مجلس و نمایندگان آن نشانه رفته و می‌گوید آنها بودجه کشور را به گروگان می‌گیریند:«از  خدا و پیغمبر و ماهواره و تا اتم و دفاع و همه چیزهای مقدس و محترم استفاده شده تا یک عده‌ای در عین این که بازنشسته هستند، در عین این که بازنشسته اداری هستند در عین این که بازنشسته سیاسی هستند بتوانند حامی پروری کنند. اینها وجود دارد شما می‌خواهید با این برخورد کنید؟‌ می‌بینید در مجلس شما را می‌زنند. شما می‌خواهید برید بودجه‌ جایی را که قبول ندارید یا درست نمی دانید، یا فرض بگیرید من از مردم رای گرفتم برای این که پول به اینها ندم، می خواهید برید این را بزنید؟ کل بودجه دولت را، کل بودجه کشور را به گروگان می‌گیرند تا تکلیف آن یک ردیف مشخص شود! این واقعیته قدرت است.»

اولین بار نیست که دولت و مجلس یکدیگر را به تضییع حقوق مردم متهم می‌کنند اما بی شک این اتفاق که یک مقام دولتی مجلسیان را به فساد گسترده در پروسه تصویب بودجه متهم می‌کند و آنها را به گروگان گیران بودجه تشبیه می‌کند، در عرصه سیاست ایران تازگی دارد و البته واکنش‌هایی را هم برانگیخته است.

احمد امیرآبادی فراهانی دبیر هیات رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس از اولین نمایندگانی بود که در مقام پاسخ‌گویی به حسام الدین آشنا وارد عمل شد و در توییتر خود نوشت:

«شما که طرفدار شفافیت بودجه هستید بفرمایید چقدر بودجه گرفته اید و آن را چگونه خرج کرده‌اید؟ بفرمایید چه کسی دوباره در ردیف های وزارت ارشاد پیشنهاد آورده به این موسسات کمک بشود چرا اینها را در جمع دانشجویان که سخنرانی فرمودید نگفتید…ولی خوبه بدانید جامعه المصطفی که همیشه کمتر از آن چیزی که تصویب می شود تخصیص می دهید ۳۰۰هزار نفر را با زبان فارسی آشنا کرده است.»

شما که طرفدار شفافیت بودجه هستید بفرمایید چقدر بودجه گرفته اید و آن را چگونه خرج کرده‌اید؟ بفرمایید چه کسی دوباره در ردیف های وزارت ارشاد پیشنهاد آورده به این موسسات کمک بشود چرا اینها را در جمع دانشجویان که سخنرانی فرمودید نگفتید…ولی خوبه بدانید جامعه المصطفی که همیشه کمتر از آن چیزی که تصویب می شود تخصیص می دهید ۳۰۰هزار نفر را با زبان فارسی آشنا کرده است.
احمد امیرآبادی فراهانی

هر چند ضرورت آشنایی ۳۰۰ هزار نفر با زبان فارسی چندان برای جامعه ایرانی مشخص نیست و کسی نمی‌داند در ازای این زبان آموزی‌ها و خاصه خرجی‌ها در کشورهای آفریقایی، پاکستان، افغانستان و … قرار است چه منافعی از دولت یا ملت ایران تامین شود! اما امیرآبادی نتوانست موضع حمایتی خود را از تصویب چنین بودجه‌های جنجالی پنهان کند و با همین توییت مشخص شد که این عضو هیات رئیسه و فراکسیون اصولگرایان کجای پازل بودجه ایران قرار دارد.

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یکی دیگر از نمایندگانی است که به اظهارات آشنا واکنش نشان داده است او در اینستاگرام خود نوشته است:«هر رئیس جمهور گویا باید یک مشایی داشته باشد. مشاور محترم رئیس جمهور بعد از شش سال از دوره رئیس جمهور با دادن آدرس غلط به جامعه فرار به جلو می‌کنید. بودجه را دولت می‌دهد. شش سال هم آقای روحانی بودجه را به مجلس داد. هر آنچه که بخواهد می‌تواند در لایحه انجام می‌دهد. مثل امسال که هر جا را دوست نداشت، کم کرد و هر جا را دوست داشت بالا برد.»

هر رئیس جمهور گویا باید یک مشایی داشته باشد. مشاور محترم رئیس جمهور بعد از شش سال از دوره رئیس جمهور با دادن آدرس غلط به جامعه فرار به جلو می‌کنید
غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

گرچه تاجگردون پاسخ قانع‌کننده‌ای به اتهامات آشنا نمی‌دهد اما در یک مورد موفق می‌شود که انگشت اتهام را به سوی دولت بچرخاند و بگوید «شش سال هم آقای روحانی بودجه را به مجلس داد.» نکته مهمی که دولت باید پاسخگوی آن باشد همین جاست:‌چرا دولت در طی ۶ سال گذشته و تا به امروز نسبت به این خاصه خرجی ها سکوت کرده بود؟ چرا دولت تا این لحظه تلاش نکرده است هویت این مراکز فاسدِ قدرت و ثروت را منتشر کند؟ چرا در تمام این سال‌ها دولت نسبت به افزایش بودجه نهادهایی چون جامعه المصطفی العالمیه واکنش نشان نداده و عملا در راستای منافع آنها گام برداشته است؟ چرا دولت در تمام این سال‌ها به جای تقویت جامعه مدنی، سندیکاها، اصناف و … اقدام به بزل و بخشش بودجه کشور میان گروهی از روحانیون کرده است؟

پیش‌تر رحمانی فضلی وزیر کشور دولت فعلی در همین مجلس از پول‌های کثیف انتخاباتی حرف زده بود، از سرمایه‌گذاری‌ شبکه‌های قدرت و ثروت برای حضور کاندیداهای خاص در مجلس گفته بود، هر چند پس از یک هجمه خبری شدید به عقب نشینی از مواضع خود مجبور شد.

The post دولت متهم می‌کند: مجلس بودجه را به گروگان می‌گیرد! appeared first on Dar Sahn.

]]>
8325
تیغ دولت بر بودجه ۱۰ روحانی قدرتمند https://www.darsahn.org/1397/11/16/tighe-dolat-bar-bodje-10-rohani/ Tue, 05 Feb 2019 09:32:14 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8321 حسن روحانی در جریان تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ در مجلس بر دو نکته تاکید بسیار کرد: «تحریم های آمریکا»، «اعتراض‌های مردمی» و گفت بودجه ...

The post تیغ دولت بر بودجه ۱۰ روحانی قدرتمند appeared first on Dar Sahn.

]]>

حسن روحانی در جریان تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ در مجلس بر دو نکته تاکید بسیار کرد: «تحریم های آمریکا»، «اعتراض‌های مردمی» و گفت بودجه را براساس تحریم‌ها و با هدف بهبود معیشت مردم تنظیم کرده است. او از دو گام مهم در بودجه سال ۹۸ سخن گفت:

  • گام اول، کاهش فشار اقتصادی بر اقشار ضعیف جامعه
  • افزایش حقوق شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران

می‌توان رد صحبت‌های حسن روحانی را در کاهش بودجه روحانیون و نهادهای تحت مدیریت شان جستجو کرد، روحانیونی همچون:

۱- آیت الله تقی مصباح یزدی و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی
بودجه موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی به مدیریت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی از ۲۸ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۴ میلیارد تومان در سال ۹۸ تقلیل یافت. یعنی بودجه آیت الله مصباح با کاهش ۵۰ درصدی روبرو شد.

۲- آیت الله احمد جنتی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد احیای امر به معروف
بودجه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مدیریت آیت الله احمد جنتی از ۶۳ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۳۴ میلیارد تومان در سال ۹۸ تقلیل یافت. یعنی بودجه آیت الله احمد جنتی تقریبا با کاهش ۵۰ درصدی روبرو شد.

دولت روحانی همچنین بودجه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر به مدیریت احمد جنتی را از ۴۵ میلیارد تومان به ۱۵ میلیارد تومان کاهش داد. در واقع بودجه این ستاد در قیاس با سال ۹۷ به یک سوم تقلیل یافت.

۳- آیت الله اعرافی و جامعه مصطفی العالمیه
دولت روحانی در راستای کاهش بودجه روحانیون و نهادهای وابسته در سال ۹۸، بودجه آیت الله اعرافی و دانشگاه تحت مدیریت‌اش، جامعه مصطفی العالمیه را از ۳۰۵ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۲۰۱ میلیارد تومان در سال ۹۸ کاهش داد.

۴- آیت الله صادق لاریجانی و دانشگاه امام صادق
آیت الله صادق لاریجانی نیز در اولین سال مدیریت اش بر دانشگاه امام صادق با کاهش بودجه روبرو شد. بودجه این دانشگاه از ۱۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان در سال ۹۷ به ۸ میلیارد تومان در سال ۹۸ کاهش یافت.

۵- آیت الله یزدی و شورای عالی حوزه علمیه قم
کاهش بودجه نهادهای مذهبی دامن آیت الله یزدی و شورای عالی حوزه علمیه قم را نیز گرفته است. بودجه این نهاد حوزوی از ۴۶۴ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۳۰۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ تقلیل یافته است.

۶- آیت الله مصباح عاملی و حوزه علمیه خراسان
بودجه حوزه علمیه خراسان به مدیریت آیت الله مصباح عاملی نیز از ۱۲۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۸۷ میلیارد تومان در سال ۹۸ کاهش یافت.

۷- آیت الله مقتدایی و شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران
دولت روحانی بودجه نهاد تحت مدیریت آیت الله مقتدایی را نیز با کاهش چشمگیر روبرو ساخت. بودجه شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران به دبیری آیت الله مقتدایی از ۲۷۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۷۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ تقلیل یافت.

۸- حجت الاسلام محمد قمی و سازمان تبلیغات اسلامی
حجت الاسلام محمد قمی در بدو ورودش به سازمان تبلیغات اسلامی با کاهش ۱۳۰ میلیاردی بودجه نهاد تحت امرش روبرو شد. بودجه سازمان تبلیغات اسلامی از ۴۷۵ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۳۴۵ میلیارد تومان در سال ۹۸ تقلیل یافت.

۹- حجت الاسلام مصطفی رستمی و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها
حجت الاسلام مصطفی رستمی نیز در بدو ورود به نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها با کاهش بودجه دولتی روبرو شد. بودجه این نهاد از ۱۴۷ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ تقلیل یافت.

۱۰- آیت الله محمود مرعشی و کتابخانه وابسته
کاهش بودجه نهادهای دینی و حوزوی به کتابخانه آیت الله مرعشی نیز سرایت کرد. دولت روحانی بودجه آیت الله محمود مرعشی و کتابخانه پدری را از ۷ و نیم میلیارد در سال ۹۷ به ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ تقلیل داد.

جمع بندی

اگرچه تحریم های آمریکا و تشدید اعتراضات مردمی به وضعیت نابسامان اقتصادی کشور، دلیل محکم و قابل دفاعی برای دولت حسن روحانی است تا نسبت به کاهش بودجه نهادهای دینی و حوزوی اقدام کند ولی دور از ذهن است که این مهم، بدون هماهنگی و اجازه رهبر ایران صورت گرفته باشد. سکوت روحانیون در برابر تیغ روحانی به بودجه شان، می تواند نشانه ای از اذن رهبری برای این اقدام باشد. به نظر می رسد اجازه رهبری برای کاهش بودجه نهادهای حوزوی از بحرانی بودن وضعیت اقتصادی کشور و فراگیر شدن نارضایتی عمومی نسبت به وضعیت معیشتی حکایت دارد. دولت برای بالا بردن دستمزدها و مستمری، مستمری بگیران،‌ چاره ای جز کاهش بودجه های غیرضرور نداشته، چراکه با تحریم های آمریکا،‌ اولا درآمدهای  نفتی چندان قابل اطمینان نیست و ثانیا سرمایه گذاری خارجی به حداقل خواهد رسید. بنابراین کاهش نارضایتی عمومی به عنوان یک استراتژی برای مقابله با بحران های خارجی، می تواند رهبر و رئیس جمهور را به این تصمیم رسانده باشد.

منبع:
قانون بودجه سال ۹۷ مصوب مجلس
لایحه بودجه سال ۹۸ پیشنهاد دولت

The post تیغ دولت بر بودجه ۱۰ روحانی قدرتمند appeared first on Dar Sahn.

]]>
8321
۵۱ میلیارد تومان خرج نشر آثار خمینی و خامنه ای https://www.darsahn.org/1397/11/16/51-milirad-toman-asare-khameneii-khomeinni/ Tue, 05 Feb 2019 09:21:55 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8315 حیف و میل اموال عمومی به نام اندیشه‌های ولی فقیه! عرصه سوم: حفظ و نشر آثار روح الله خمینی و علی خامنه‌ای رهبران فعلی و ...

The post ۵۱ میلیارد تومان خرج نشر آثار خمینی و خامنه ای appeared first on Dar Sahn.

]]>

حیف و میل اموال عمومی به نام اندیشه‌های ولی فقیه!

عرصه سوم: حفظ و نشر آثار روح الله خمینی و علی خامنه‌ای رهبران فعلی و سابق ایران، در سال ۹۸ معادل ۵۱ میلیارد و دویست میلیون تومان برای مردم ایران هزینه دارد. دولت روحانی در سال ۹۸ اگرچه بودجه مراکز حفظ و نشر آثار رهبران فعلی و سابق ایران را کاهش داده ولی کماکان این دو نهاد بیش از ۵۱ میلیارد تومان از بودجه عمومی را می‌بلعند.

بازی با اعداد در بودجه سال ۹۸ موسسه حفظ و نشر آثار آیت الله خمینی

مجموع سه نهاد وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی یعنی:

۱- موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی

۲- پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی

۳- آستان مقدس امام خمینی

در سال ۹۷ جمعا ۷۱ میلیارد تومان بودجه دولتی داشت. تجمیع بودجه این سه نهاد زیر یک ردیف بودجه،‌ انتقاداتی را متوجه دولت و بیت آیت الله خمینی وارد کرد. از این رو دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ این ردیف را تفکیک و طی سه ردیف متفاوت تخصیص داده تا از بار روانی بودجه این موسسه بکاهد. به‌طوریکه حتی این  سه ردیف را پشت سر هم قرار نداده و بودجه آستان را چند ردیف پایین تر از دو ردیف دیگر موسسه حفظ و نشر آثار امام قرار داده است. مجموع بودجه سه ردیف این موسسه در سال ۹۸ با کاهش ۱۲ میلیاردی به عدد ۵۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

موسسه حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای

موسسه حفظ و نشر آثار مقام رهبری در قانون بودجه تحت عنوان موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی صاحب ردیف بودجه ای ذیل ردیف بودجه سازمان تبلیغات اسلامی است. بودجه این موسسه در سال ۹۷، معادل ۲۹ میلیارد تومان بود که در سال ۹۸ با کاهش ۴ میلیاردی روبرو شده است. بودجه این موسسه در سال ۹۸ معادل ۲۵ میلیارد تومان پیش بینی شده که اگر مجلس آن را تغییر ندهد، این مبلغ صرف حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای خواهد شد.

جدول مقایسه بودجه حفظ و نشر آثار خمینی و خامنه ای در سالهای ۹۷-۹۸
سال ۹۷ سال ۹۸ افزایش کاهش
موسسه حفظ و نشر آثار آیت الله خمینی ۲۲.۳۴۲.۲۰۰.۰۰۰ ۲۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ۳.۸۵۷.۸۰۰.۰۰۰ ۰
موسسه حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای ۲۹.۰۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ۲۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ۰ ۴.۰۳۰.۰۰۰.۰۰۰
مجموع ۵۱.۳۷۲.۲۰۰.۰۰۰ ۵۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ . ۱۷۲.۲۰۰.۰۰۰

تغییرات بودجه دو موسسه وابسته

بودجه دو موسسه وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی یعنی پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی و آستان مقدس امام خمینی نیز در سال ۹۸ دستخوش تغییراتی شده است. در مجموع در سال ۹۸ بودجه این دو موسسه با کاهش ۶ هزار میلیارد تومانی روبرو شده است.

سال ۹۷ سال ۹۸ افزایش کاهش
پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی ۱۰.۹۴۳.۵۰۰.۰۰۰ ۸.۵۱۰.۰۰۰.۰۰۰ . ۲.۴۳۳.۵۰۰.۰۰۰
آستان مقدس امام خمینی ۲۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ۲۴.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ . ۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
مجموع ۳۸.۹۴۳.۵۰۰.۰۰۰ ۳۳.۰۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ۰ ۵.۹۳۳.۵۰۰.۰۰۰

جمع بندی

اگرچه به نظر می رسد دولت تلاش کرده تا افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان، معلمان و کارگران در سال ۹۸ را با کاهش بودجه‌های نظامی و نهادهای فرهنگی جبران کند اما هنوز بی‌شمارند تعداد نهادهای فرهنگی مثل دو موسسه حفظ و نشر آثار رهبران فعلی و سابق ایران که میلیاردها تومان از بودجه بیت المال را به خود اختصاص می دهند. ۵۱ میلیارد تومان بودجه برای نشر آثار رهبری که ۳۰ سال پیش فوت کرده و طی سی سال گذشته این موسسه از بودجه بیت المال جهت حفظ و نشر اندیشه‌های او کوشیده و رهبر فعلی، می تواند از جمله مصادیق حیف و میل اموال عمومی تلقی شود. اگر بودجه دو نهاد دیگر وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار آیت الله خمینی را به این بودجه بیافزاییم در سال ۹۸ بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان می‌شود بودجه ای که می توانست در امور زیربنایی، اشتغال زایی، یا محرومیت زدایی هزینه شود و بر مشروعیت رهبران فعلی و سابق ایران بیافزاید.

منبع:
قانون بودجه سال ۹۷ مصوب مجلس
لایحه بودجه سال ۹۸ پیشنهاد دولت

The post ۵۱ میلیارد تومان خرج نشر آثار خمینی و خامنه ای appeared first on Dar Sahn.

]]>
8315
اعتراض معلمان بی ثمر نبود https://www.darsahn.org/1397/11/16/eternal-moaleman-bi-samar-nabood/ Tue, 05 Feb 2019 08:43:07 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8309 افزایش۱۰ هزار میلیارد تومانی بودجه وزارت آموزش و پرورش عرصه سوم: افزایش ۲۸ درصدی بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۸ نشان می‌دهد که ...

The post اعتراض معلمان بی ثمر نبود appeared first on Dar Sahn.

]]>

افزایش۱۰ هزار میلیارد تومانی بودجه وزارت آموزش و پرورش

عرصه سوم: افزایش ۲۸ درصدی بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۸ نشان می‌دهد که اعتراض معلمان، بی‌ثمر نبوده و دولت صدای اعتراضی آنها را شنیده است. بودجه وزارت آموزش و پرورش در لایحه پیشنهادی دولت در سال ۹۸ به ۴۶ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. بودجه این وزارتخانه در سال ۹۷ معادل ۳۶ هزار میلیارد تومان بود. دولت در قانون بودجه سال ۱۳۹۶  بودجه ای معادل ۳۲ هزار میلیارد تومان و در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ نیز معادل ۲۹ هزار میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش تخصیص داده بود. یعنی رشد بودجه در سال‌های پیش بطور ثابت حدود ۴ هزار میلیارد تومان در سال بود که در سال ۹۸ به یکباره جهش ۱۰ هزار میلیاردی را تجربه کرد.

نگاهی به ردیف‌های زیر مجموعه ردیف بودجه وزارت آموزش و پرورش نشان می‌دهد که عمده جهش بودجه ای مربوط به بودجه ادارات کل استان‌هاست که در واقع  بودجه جاری وزارتخانه را شامل می‌شود، یعنی بودجه پرداخت حقوق معلمان و کارکنان افزایش یافته است. بودجه ادارات کل استان‌های وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۷ معادل ۳۳ هزار میلیارد تومان بود که در سال ۹۸ به ۴۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته، یعنی ۹ هزار میلیارد تومان از افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی بودجه این وزارتخانه سهم ادارات کل استان‌ها بوده است.

دولت در سال ۹۸ حقوق‌ها و مستمری‌ها را ۲۰ درصد افزایش داده است. اگر قرار بود افزایش بودجه وزارت آموزش و پرورش محدود به افزایش ۲۰ درصدی دستمزدها باشد،‌ این افزایش بودجه نمی‌توانست بیش از ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان باشد (با درنظر گرفتن یک میلیون کارمند و با در نظر گرفتن اینکه ۹۸ درصد بودجه این وزارتخانه خرج، حقوق معلمان و کارکنان می شود). بنابراین افزایش ۱۰ هزار میلیاردی نشان می دهد که دولت علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها، اجرای «طرح رتبه بندی معلمان» را در سال ۹۸ بالاخره اجرایی خواهد کرد.

طبق برنامه ششم توسعه، دولت موظف شده بود تا طرح رتبه بندی معلمان را از سال اول برنامه ششم (یعنی دو سال پیش) اجرایی کند ولی طی دو سال گذشته به دلیل کمبود بودجه این طرح اجرایی نشده است. با اجرای این طرح حقوق کارکنان وزارت آموزش و پرورش رشد خواهد داشت چرا که پایه حقوق آنها براساس رتبه‌ای که کسب می کنند افزایش پیدا می‌کند. این خواست از مطالبات جدی معلمان طی چند سال گذشته بوده است.

افزایش ۱۰ هزار میلیاردی نشان می دهد که دولت علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها، اجرای «طرح رتبه بندی معلمان» را در سال ۹۸ بالاخره اجرایی خواهد کرد

پیش از این نمایندگان مجلس با پیش بینی افزایش ۲ هزار میلیاردی بودجه آموزش و پرورش، این افزایش را کافی برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال ۹۸، نمی دانستند اما با رونمایی از لایحه پیشنهادی دولت مشخص شد که این افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومان است یعنی دولت علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی حقوق ها می تواند اجرای طرح رتبه بندی معلمان را نیز آغاز کند.

با اجرای طرح رتبه بندی معلمان، وضعیت دریافتی آنها افزایش قابل توجهی خواهد داشت. حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این خصوص می گوید: «ارتقا جایگاه فرهنگیان از یک سو افزایش درآمد مالی و از سوی دیگر بهبود منزلت فرهنگیان را به دنبال دارد. اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان انگیزه‌ی آنها را برای افزایش سطح سواد و توانایی افزایش می‌دهد چراکه ارتقا در این نظام بر اساس مدرک تحصیلی، تجربه، تالیفات، کارهای پژوهشی و رضایتمندی و… است؛ ارتقا رتبه، حقوق و مزایای معلمان را افزایش می‌دهد درنتیجه تمامی معلمان سعی در پیشرفت دارند.»

جمع بندی
رشد بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۸، رکورد بیشترین افزایش را در میان وزارتخانه های دولت ثبت کرد،‌ این رکورد آفرینی اگرچه مبنای قانونی داشت، یعنی دولت طبق قانون برنامه ششم توسعه، ملزم به اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال اول برنامه ششم توسعه بود، اما طی دو سال گذشته حاضر نشده بود که بودجه اجرای این طرح را تامین کند. اما اعتراض‌های معلمان و قدرت اثرگذاری آنها بر تحولات اجتماعی، دولت را مجاب کرد که با کاهش بودجه‌های غیر ضرور، بودجه این وزارتخانه را با هدف بهبود معیشت معلمان،‌ بطور چشمگیری افزایش دهد، اتفاقی که به نظر بدون اعتراض و پیگیری مداوم معلمان شدنی نبود هرچند بسیاری از معلمان در پی این اعتراض‌ها به زندان افتاده اند و قوه قضاییه سر سازش ندارد و تاکنون از آزادی آنها امتناع کرده است.

The post اعتراض معلمان بی ثمر نبود appeared first on Dar Sahn.

]]>
8309
بودجه وزارت دفاع؛ سقوط آزاد https://www.darsahn.org/1397/11/16/bodge-vezarat-defa/ Tue, 05 Feb 2019 00:27:25 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8303 عرصه سوم: کاهش ۵۰ درصدی بودجه وزارت دفاع، شاید یکی از مهمترین اتفاقات بودجه سال ۹۸ از منظر عدد و رقم باشد، وزارتخانه‌ای که بودجه ...

The post بودجه وزارت دفاع؛ سقوط آزاد appeared first on Dar Sahn.

]]>

عرصه سوم: کاهش ۵۰ درصدی بودجه وزارت دفاع، شاید یکی از مهمترین اتفاقات بودجه سال ۹۸ از منظر عدد و رقم باشد، وزارتخانه‌ای که بودجه آن از ۷ هزار و ۲۲۲ میلیارد تومان به ۳ هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان کاهش یافته است. البته ممکن است مجلس این کاهش را تعدیل و بودجه این وزارتخانه را در جریان بررسی لایحه قانون بودجه سال ۹۸ در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس افزایش دهد اما تا این‌جای کار دولت صلاح را در کاهش ۵۰ درصدی بودجه این وزارتخانه تشخیص داده است.

برای بررسی تغییرات روی داده در بودجه دفاعی کشور باید به ریز بودجه این وزارت خانه توجه کرد تا روشن شود این کاهش در چه بخش هایی و با چه رویکردی روی داده است.

جدول ریز بودجه وزارت دفاع در سال ۹۷ و ۹۸ (به تومان)

زیر مجموعه ردیف بودجه وزارت دفاع سال ۹۷ (مصوب) سال ۹۸ (پیشنهاد دولت) افزایش کاهش

۱

وزارت دفاع (ستاد وزارتخانه) ۱۷۶۰ میلیارد ۲۱۱۹ میلیارد ۳۵۹ میلیارد

۰

۲

پاکسازی میادین مین ۵۰ میلیارد ۵۵ میلیارد ۵ میلیارد

۰

۳

تقویت بنیه دفاعی ۲۸۰۱ میلیارد ۶۲۰ میلیارد ۰

۲۱۸۱ میلیارد

۴

طرح حکمت ۳۰ میلیارد ۱۰۰ هزار ۰

۳۰ میلیارد

۵

پرداخت بدهی های معوق وزارتخانه ۱۵.۵ میلیارد ۱۷ میلیارد ۱.۵ میلیارد

۰

۶

تولید صنایع دفاعی ۶۹۲ میلیارد ۳۹۲ میلیارد ۰

۳۰۰ میلیارد

۷

آب، برق، گاز و تلفن ۱۵۰ میلیارد ۱۱۰ میلیارد ۰

۴۰ میلیارد

۸

طرح کوثر ۶۰۰ میلیارد ۱۰۰ هزار ۰

۶۰۰ میلیارد

۹

طرح شهید همت ۱۰۰۰ میلیارد ۵۵ میلیارد ۰

۹۴۵ میلیارد

۱۰

تجهیزات نظامی هواپیماسازی ۶۹ میلیارد ۱۰۰ میلیارد ۳۱ میلیارد

۰

۱۱

زیرساخت تجاری هواپیماسازی ۱.۵ میلیارد ۱.۴ میلیارد ۰

۱۰۰ میلیون

۱۲

سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی

۵۰ میلیارد ۸۴ میلیارد ۳۴ میلیارد ۰
۱۳ صنایع الکترونیک ایران ۱.۰۴ میلیارد ۹۰۰ میلیون ۰

۱۰۴ میلیون

۱۴

سازمان صنایع هوایی ۱.۵ میلیارد ۱.۴ میلیارد ۰

۱۰۰ میلیون

۱۵ پایان خدمت کارکنان ۰ ۴۰ میلیارد ۴۰ میلیارد

۰

مجموع تغییرات روی داده در بودجه وزارت دفاع نشان می دهد:

۱- دولت تصمیم به کاهش بودجه دفاعی گرفته است. چرایی آن می تواند ناشی از ناکارآمدی یا تاثیر کم وزارت دفاع در تقویت بنیه دفاعی باشد، چرا که مسئولیت دفاعی کشور بر عهده سپاه و ارتش است و بودجه این دو نهاد نظامی تغییر چندانی نکرده است. یا اینکه دولت قدرت دفاعی کشور را مناسب و قابل رقابت با دیگر قدرت های منطقه ای می داند بنابراین لزومی به افزایش تقویت بنیه دفاعی نمی داند، یا متاثر از تحریم ها تصمیم به کاهش بودجه دفاعی گرفته است.

۲- افزوده شدن بند «پایان خدمت کارکنان» به زیر مجموعه ردیف بودجه وزارت دفاع نشان از کوچک شدن منابع انسانی وزارت دفاع در سال آتی دارد یعنی دولت تصمیم گرفته به خدمت شماری از کارکنان پایان دهد. دولت برای  تعدیل نیروی انسانی این وزارتخانه ۴۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است ضمن اینکه بودجه آب و برق و گاز و تلفن وزارتخانه را نیز ۴۰ میلیارد تومان کاهش داده که می تواند در ارتباط با کوچک سازی حجم نیروی انسانی وزارتخانه باشد.

۳- بودجه دو طرح کوثر و حکمت نزدیک به صفر شده و بودجه طرح شهید همت نزدیک به ۹۵ درصد کاهش یافته است. روشن نیست هدف این سه طرح دفاعی چه بوده که کلا دولت ماموریت آنها را پایان یافته تلقی کرده است. اما به نظر می رسد تحریم های آمریکا در این تصمیم بی تاثیر نبوده چرا که طرح شهید همت که به توسعه برنامه موشکی ایران اختصاص داشته، از جمله طرح هایی است که در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفته و دولت با این تصمیم واکنشی معنادار به تحریم‌ها نشان داده است.

در واقع کاهش پنجاه درصدی بودجه وزارت دفاع با حذف بودجه این سه طرح و کاهش بودجه تقویت بنیه دفاعی، تحقق یافته است. بودجه بقیه نهادهای مرتبط با وزارت دفاع که ردیف بودجه جداگانه دارند مثل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، دانشگاه مالک اشتر و موسسه تحقیقات دفاعی افزایش یافته است.

به نظر می رسد دولت بخشی از افزایش ۲۰ درصدی دستمزدها و افزایش بودجه رفاهی را از محل کاهش بودجه دفاعی کشور تامین کرده است هرچند بطور مستقیم در هیچ بخشی از لایحه بودجه به این مساله اشاره ای نشده ولی منطق نظام بودجه ریزی بر این پایه استوار است که هرجا بودجه ای اضافه می شود باید از جایی دیگر بودجه ای کسر شود. بنابراین نتیجه این بحث می تواند این باشد که بخشی از افزایش بودجه رفاهی می تواند نتیجه کاهش بودجه دفاعی باشد، اتفاقی که پیش از این بر ضرورت آن توصیه می شد. کاهش بودجه دفاعی و افزایش بودجه رفاهی و معیشت مردم، اتفاقی است که اگر به تایید نمایندگان مجلس و شورای نگهبان برسد، به نظر از وجوه مثبت لایحه بودجه سال ۹۸ خواهد بود.

بودجه دو طرح کوثر و حکمت نزدیک به صفر شده و بودجه طرح شهید همت نزدیک به ۹۵ درصد کاهش یافته است. روشن نیست هدف این سه طرح دفاعی چه بوده که کلا دولت ماموریت آنها را پایان یافته تلقی کرده است. اما به نظر می رسد تحریم های آمریکا در این تصمیم بی تاثیر نبوده چرا که طرح شهید همت که به توسعه برنامه موشکی ایران اختصاص داشته، از جمله طرح هایی است که در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفته و دولت با این تصمیم واکنشی معنادار به تحریم‌ها نشان داده است.

منبع:
قانون بودجه سال ۹۷ مصوب مجلس
لایحه بودجه سال ۹۸ پیشنهاد دولت

The post بودجه وزارت دفاع؛ سقوط آزاد appeared first on Dar Sahn.

]]>
8303
مقایسه سهم وزارت خانه ها از بودجه کل کشور https://www.darsahn.org/1397/11/16/moghayese-vezaratkhanehha-az-bodge-kol/ Tue, 05 Feb 2019 00:16:43 +0000 https://www.darsahn.org/?p=8298 عرصه سوم: در لایجه پیشنهادی دولت برای بودجه سال ۹۸ سهم ۱۸ وزارت خانه دولت از کل بودجه کشور ۲.۰۱ درصد نسبت به سال گذشته ...

The post مقایسه سهم وزارت خانه ها از بودجه کل کشور appeared first on Dar Sahn.

]]>

عرصه سوم: در لایجه پیشنهادی دولت برای بودجه سال ۹۸ سهم ۱۸ وزارت خانه دولت از کل بودجه کشور ۲.۰۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و از ۲۹.۰۶ به ۳۱.۰۷ درصد رسیده است. در این میان تغییر بودجه در برخی وزارت‌خانه‌ها ناچیز و در برخی همچون وزارت دفاع بسیار قابل توجه است.

وزارت خانه‌های کار و امور اجتماعی، آموزش و پرورش و اطلاعات بیشترین افزایش درصد بودجه را داشته اند و وزارت‌خانه‌های دفاع، راه و شهرسازی و بهداشت و درمان با بیشترین کاهش درصد بودجه مواجه بوده اند.

وزارتخانه بودجه۹۸- تومان نسبت به بودجه کل کشور در سال۹۸ بودجه۹۷ نسبت به بودجه کل کشور در سال۹۷ تغییر بودجه نسبت به سال گذشته
تعاون کار و رفاه اجتماعی ۴٣١۶٨٧۴۵۴۰۰۰۰۰ ۹.۰۱۹۳٪ ۳۲۵۶۵۰۷۰۱۰۰۰۰۰ ۷.۳۳۷٪ ۱.۶۸۲٪+
آموزش و پرورش ۴۵٨٣١٣٣٣٩۰۰۰۰۰ ۹.۵۷۵۶٪ ۳۶۲۴۹۷۰۴۷۰۰۰۰۰ ۸.۱۶۷۰٪ ۱.۴۰۸٪+
اطلاعات و امنیت ۵٨٢۵٨٣٠١۰۰۰۰۰ ۱.۲۱۷۲٪ ۴۴۵۳۲۸۱۶۰۰۰۰۰ ۱.۰۰۳٪ ۰.۲۱۳٪+
انرژی ٨٧۴٣٣٠۶٣۰۰۰۰۰ ۱.۸۲۶۸٪ ۷۲۴۴۴۴۷۱۰۰۰۰۰ ۱.۶۳۲٪ ۰.۱۹۴٪+
امور خارجه ٢۶۶۶۴۵۶٢۰۰۰۰۰ ۰.۵۵۷۱٪ ۱۸۵۶۶۰۵۲۰۰۰۰۰ ۰.۴۱۸۲٪ ۰.۱۳۸٪+
امور اقتصادی و دارایی ٢٠٣۶١۵۴۵۰۰۰۰۰ ۰.۴۲۵۴٪ ۱۷۵۱۴۸۹۲۰۰۰۰۰ ۰.۳۹۴۶٪ ۰.۰۳۰٪+
دادگستری ۴٨٠۶۴۶۶۰۰۰۰۰ ۰.۱۰۰۴٪ ۳۴۴۸۱۹۰۰۰۰۰۰ ۰.۰۷۷۶٪ ۰.۰۲۲٪+
علوم و تحقیقات و فناوری ١۶۶۶١٣٧٠۰۰۰۰۰ ۰.۳۴۸۱٪ ۱۴۸۱۰۳۱۶۰۰۰۰۰ ۰.۳۳۳۶٪ ۰.۰۱۴٪+
کشور ٩۴٠١۶١٩۰۰۰۰۰ ۰.۱۹۶۴٪ ۸۶۰۸۹۶۲۰۰۰۰۰ ۰.۱۹۴۰٪ ۰.۰۰۲٪+
نفت ١٣٣۶١٢۴۰۰۰۰۰ ۰.۰۲۷۹۲٪ ۱۶۰۵۹۲۷۰۰۰۰۰ ۰.۰۳۶۲٪ ۰.۰۰۸٪-
امور جوانان و ورزش ١١۶۶۵۶۵٨۰۰۰۰۰ ۰.۲۴۳۷٪ ۱۲۰۳۷۴۵۳۰۰۰۰۰ ۰.۲۷۱۲٪ ۰.۰۲۷٪-
فرهنگ و ارشاد اسلامی ١۴١۵۶١۶٠۰۰۰۰۰ ۰.۲۹۵۷٪ ۱۴۸۹۹۸۸۴۰۰۰۰۰ ۰.۳۳۵۷٪ ۰.۰۴۰٪-
جهاد کشاورزی ٢١۵٧٣۴۴٧۰۰۰۰۰ ۰.۴۵۰۷٪ ۲۲۸۹۱۷۰۸۰۰۰۰۰ ۰.۵۱۵۷٪ ۰.۰۶۵٪-
صنعت معدن و تجارت ٢٢٨۵۵٩٨١۰۰۰۰۰ ۰.۴۷۷۵٪ ۲۵۲۴۶۲۵۰۰۰۰۰۰ ۰.۵۶۸۸٪ ۰.۰۹۱٪-
ارتباطات و فناوری اطلاعات ٣٧۶٣٨۴۶٠۰۰۰۰۰ ۰.۷۸۶۳٪ ۳۹۰۵۸۴۵۹۰۰۰۰۰ ۰.۸۸٪ ۰.۰۹۳٪-
بهداشت درمان و آموزش پزشکی ١۴۴٨٩۶۶۶٠۰۰۰۰۰ ۳.۰۲۷۳٪ ۱۴۴۴۲۳۷۴۶۰۰۰۰۰ ۳.۲۵۳٪ ۰.۲۲۶٪-
راه و شهرسازی ٨٣٨١٢٢٠١۰۰۰۰۰ ۱.۷۵۱۰٪ ۸۹۶۳۴۳۰۶۰۰۰۰۰ ۲.۰۱۹٪ ۰.۲۶۸٪-
دفاع و نیروهای مسلح ٣۵٩٧١٧٠۴۰۰۰۰۰ ۰.۷۵۱۵۶٪ ۷۲۳۳۱۳۵۵۰۰۰۰۰ ۱.۶۳۰٪ ۰.۸۷۸٪-

منبع:
قانون بودجه سال ۹۷ مصوب مجلس
لایحه بودجه سال ۹۸ پیشنهاد دولت

The post مقایسه سهم وزارت خانه ها از بودجه کل کشور appeared first on Dar Sahn.

]]>
8298