درصحن: با اتمام بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی،‌ صلاحیت ۱۰ زن برای رقابت با کاندیداهای مرد استان البرز تایید شد. استان البرز ۳ کرسی در مجلس دارد. با تایید صلاحیت این ده کاندیدای زن، زنان البرز این شانس را دارند که زنانی را راهی مجلس دهم کنند. صلاحیت کاندیدای زنی در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ و طالقان تایید نشده است تا در این حوزه شانسی برای انتخاب نماینده زن وجود نداشته باشد.

تاکنون هیچیک از زنان البرزی مورد حمایت دو جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب قرار نگرفته اند. اسامی زنان باقی مانده در میدان رقابت انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان البرز به تفکیک حوزه های انتخابیه به این شرح است:

حوزه انتخابیه کرج،‌ فردیس،‌ اشتهارد و آسارا

۱. حبیبه احدی کوچه قاضی

۲. رحیمه پاینده

۳. طاهره پورشمسیان هاوشکی

۴. فاطمه حاجیلویی

۵. آناهیتا حسینی

۶. طوبی علیشیری

۷. معصومه کردعلی پورکوجل

۸. خدیجه گمنام

۹. منصوره معصومی اصل

۱۰. فاطمه نوری ساروکلائی

حوزه انتخابیه ساوجبلاغ و طالقان

۰

وضعیت زنان کاندیدا در دیگر استانها:

  • زنان تهرانی با ۱۶۱ کاندیدا وارد کارزار انتخابات ۹۴ شدند. اسامی کاندیداهای زن تهرانی انتخابات مجلس دهم را اینجا ببینید.
  • زنان آذربایجان شرقی با ۳۹ کاندیدا با مردان رقابت می کنند. اسامی کاندیداهای زن استان آذربایجان شرقی در انتخابات مجلس دهم را اینجا ببینید.
  • رقابت دو زن بویراحمدی با مردان برای ورود به مجلس دهم، اسامی کاندیداهای زن استان کهکیلویه و بویراحمد در انتخابات مجلس دهم را اینجا ببنید.