سام سوادکوهی از سال ۱۳۶۱ در سمت دادیار در دادگستری استان‌های مازندران، گیلان، خوزستان، آذربایجان شرقی و غربی فعالیت کرده است. او در سال ۱۳۶۹ حدود دو سال سرپرست دادسرای شمیران در تهران بوده و سپس به فرانسه می‌رود تا در مقطع دکترای حقوق خصوصی ادامه تحصیل دهد. او در سال ۱۳۷۴ به کشور بازگشت و پس از آن رییس دادگستری اسلامشهر شد.

در تیرماه سال ۹۲، سام سوادکوهی از سوی صادق آملی لاریجانی به عنوان حقوقدان به مجلس معرفی شد و توانست رای اکثریت این مجلس را با خود همراه کند. او یکی از سه حقوقدان ششمین دوره شورای نگهبان بود که از سوی ریاست قوه قضاییه برای حضور در دور هفتم شورای نگهبان معرفی نشد. سوادکوهی در همین رابطه می‌گوید: «چون احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان نظر «مثبت» درباره او نداشته، مجددا برای عضویت در این شورا معرفی نشده است.»

یک روز پس از این مصاحبه، وب سایت شورای نگهبان مصاحبه دیگری از سام سوادکوهی منتشر کرد که در آن به حمایت از دغدغه‌های جنتی پرداخته بود.

سوابق: دادیار در دادگستری استان‌های مازندران، گیلان، خوزستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، سرپرست دادسرای شمیران، رییس دادگستری اسلامشهر، معاون دادگستری تهران، مدیرکل تدوین لوایح و مقررات وزارت دادگستری، دادیار دیوان عالی کشور، عضو معاون در شعب دیوان عالی کشور، مستشار دیوان عالی کشور، عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه

نام سام محل تحصیل سنت اتین فرانسه
نام خانوادگی سوادکوهی فر نوع عضویت حقوقدان
نام پدر نریمان سال ورود ۱۳۹۲
تاریخ تولد ۱۳۳۶ سن ورود ۵۶ سال
تاریخ فوت در قید حیات مدت حضور ۶ سال
محل تولد تهران-تهران دوره ششم/هفتم
تحصیلات دکترای حقوق خصوصی سمت بدون سمت

لینک منبع: https://www.arsehsevom.org/short-bio-sam-savadkuhiffer