درصحن: نشست غیر علنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاونین وزیر اطلاعات برگزار و نمایندگان مصمم شدند تا با ورود به مساله قاچاق کالا، دولت را در ریشه کنی قاچاق یاری رسانند. نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس بعد از این جلسه با بیان این مطلب به خبرنگاران گفته: در این جلسه اعلام شد که در کشور ۷۰۰ منفذ وجود دارد که قاچاق انجام می شود بستن این منافذ هم نیاز به اصلاح قوانین و هم نیاز به اصلاح فیزیکی دارد.

گفته می شود سالانه ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شد که در دوره اول دولت روحانی این رقم به ۱۵ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. نعمتی سخنگوی هیات رئیسه دراین خصوص گفته میان مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت اطلاعات در خصوص حجم واقعی قاچاق کالا اختلاف نظر وجود دارد ولی آنچه روشن است اینکه قاچاق کالا کاهش پیدا کرده ولی حجم موجود با هر عددی بسیار زیان بار است و برای نجات اقتصاد باید با ورود قاچاق کالا به کشور مبارزه کنیم.

او گفته قاچاق کالا بطور قطع بصورت سازمان یافته انجام می شود و سود هنگفت و بادآورده ای دارد. او گفته: در این رابطه قرار شد از همه دستگاه‌های کارشناسی دعوت شود تا نظراتشان را ارائه دهند تا بتوانیم منافذ قاچاق در کشور را که در حال حاضر بیش از ۷۰۰ منفذ است، ببندیم.

وی خاطرنشان کرده: با تأکید رئیس مجلس به کمیسیون اقتصادی، قرار شد در اسرع وقت بررسی این لایحه با استفاده از نظرات کارشناسان صورت گرفته و در دستور کار قرار بگیرد تا نیازمندی‌های دولت را در زمینه مبارزه با قاچاق کالا تأمین کنیم.