درصحن: مفتخریم به اطلاع شما دوست و همکار عزیز برسانیم که ابزار Election Compass ویژه انتخابات ۱۳۹۶ از این لحظه‌ در وب‌سایت «درصحن» و همچنین وب‌سایت «رای من» فعال شده است و شما می‌توانید با مراجعه به این ابزار و پاسخ دادن به سوالات مختلف با تیپ‌ شخصیتی خود آشنا شوید.

در این ابزار پرسش‌نامه‌هایی در ۶ حوزه اقتصادی، آموزشی، حقوقی، محیط زیستی، بهداشت و درمان و زیرساخت‌ها در نظر گفته شده و مخاطبان با پاسخ دادن به این پرسش‌ها، علاوه بر مشخص‌ کردن اولویت‌ها و مطالبات خود می‌توانند با نزدیک‌ترین تیپ شخصیتی به خود آشنا شوند.

ما در عرصه سوم معتقدیم در شرایط امروز ایران، نبود برآوردی دقیق از نیاز‌های اساسی مردم در حوزه‌های شهری و روستایی، باعث شده تا کاندیداهای نمایندگی مردم به جای توجه به اولویت‌ها و مطالبات اساسی مردم، بیشتر زمان و انرژی خود را صرف پرداختن به مسائل فرعی و حاشیه‌ای نمایند.

از همین رو، مشارکت شما در پاسخ‌دهی به این سوالات می‌تواند تصویر واضحی از اولویت‌های امروز مردم ایران در زمینه‌های اقتصادی، آموزشی، محیط زیست، زیرساخت‌ها، حقوق و قوانین و بهداشت و درمان در سطح کلانشهر‌ها، شهر‌ها، شهرستان‌ها و روستاها ارائه دهد. اولویت‌هایی که مطمئنا پرداختن به آنها وظیفه اصلی نمایندگان شما در شوراهای شهر و روستا، مجلس و دولت است. تیپ‌های شخصیتی که ما در این ابزار در نظر گرفته‌ایم شامل  ۷ مورد زیر می‌باشند.

۱- تساوی‌طلبان اجتماعی

۲- ترقی‌خواهان جهان‌وطنی

۳- مثبت‌اندیشان شکاک

۴- محافظه‌کاران سنتی

۵- خارج‌نشینان بلند پرواز

۶- محافظه‌کاران منفعت‌طلب

۷- نومیدان بدبین

ابزار Election Compass، محصول مشترک عرصه سوم و شرکت Kieskompas در کشور هلند است. Kieskompas یکی از معتبر‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه سنجش افکار عمومی است که تا امروز توانسته است در بسیاری از کشورهای جهان ابزار Election Compass را اجرا کند.

سازمان عرصه سوم در سال‌های اخیر با راه‌اندازی پروژه «درصحن» تلاش کرده تا حد ممکن به عنوان ناظر جامعه مدنی، بر روند فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی و همچنین انتخابات‌های مجلس، خبرگان و شوراهای شهر و روستا نظارت کند. ما در پروژه درصحن، به دنبال  شفافیت، پاسخ‌گویی و انتخابات آزاد در ایران هستیم و امیدواریم بتوانیم با تقویت جامعه مدنی راه رسیدن ایران به دموکراسی را هموارتر کنیم.

عرصه سوم از شما نیز دعوت می‌کند تا با نصب این ابزار بر روی صفحه شخصی و یا وب‌سایت رسمی خود در این فعالیت مدنی مشارکت داشته باشید. شما می‌توانید این ابزار را به راحتی توسط یک Iframe بر روی وب سایت خود نصب کنید. در صورت نیاز ما نیز می‌توانیم در فراهم کردن این Iframe به شما کمک کنیم.

اگر مایل به دریافت ابزار Election Compass برای وب سایت خود هستید می‌توانید از طریق ایمیل زیر با ما تماس بگیرید.

        کامران اشتری  

مدیر اجرایی سازمان عرصه سوم  

contact us:  ‌۲۰۱۷[email protected]   

وب‌سایت درصحن: www.darsahn.com

وب‌سایت رای من: www.rayeman.me