روزنامه اعتماد- حمیدرضا خالدی: دوشنبه بعد از ماه‌ها بالاخره در جلسه‌ای که بین شهردار تهران و معاون رییس‌جمهور برگزار شد، مقرر شد تا دولت تا پایان سال بیش از نیمی از بدهی خود به شهرداری را بپردازد. قدرت‌الله گودرزی، معاون مالی شهردار تهران با اعلام این خبر گفت: «شهردار تهران در این جلسه خطاب به نوبخت گفته که با وجود اینکه دولت از سال ٨۵ تاکنون پولی به شهرداری نداده، اما شهرداری اجازه نداده خللی در اجرای پروژه‌ها ایجاد شود. نوبخت هم بعد از شنیدن گزارش قالیباف اذعان کرده که اتفاقات بزرگی در تهران رخ داده که از آن غافل بوده‌اند.» البته او در شرایطی این حرف‌ها را زد و تلاش کرد جلسه قالیباف با نوبخت را خیلی دوستانه نشان دهد که در ماه‌های گذشته بارها قالیباف و مدیران شهرداری انتقادهای بسیار تندی به دولت و شخص رییس‌جمهور داشته‌اند. گودرزی روز گذشته در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه میزان بدهی دولت به شهرداری تهران در بحث مکلف بودن ۵١٢٣ میلیارد تومان است، افزود: براساس قانون در برخی ردیف‌ها دولت مجاز به کمک به شهرداری‌هاست که در این بخش نیز ٨٨٣٧ میلیارد تومان بدهکار است. وی با بیان اینکه براساس مصوبه مجلس دولت باید از محل صندوق ذخیره ارزی یک میلیارد تومان به شهرداری تهران در بحث توسعه مترو پرداخت می‌کرد، گفت: خوشبختانه در این جلسه نوبخت قول داد که تا آخر امسال بخشی از بدهی‌های دولت به شهرداری را تسویه می‌کند. نوبخت قول داد تا پایان سال یک میلیارد دلار را از محل صندوق ذخیره ارزی به شهرداری می‌پردازد و همچنین ٢٠٠٠ میلیارد تومان از محل یارانه بلیت مترو و اتوبوس و همچنین یک میلیارد و ١٣٩ میلیون تومان بدهی از محل جرایم راهور را نیز پرداخت می‌کند. وی همچنین درخصوص دیون شهرداری نیز با بیان اینکه میزان دیون ٢٧٠٠ میلیارد تومان تعیین شده است، گفت: تمام دیون پیمانکاران زیر ٣٠٠ میلیون تومان و زیر ١٠٠ میلیون تومان شناسایی شده است و به صورت نقد پرداخت می‌شود اما بدهی‌های بالای ٣٠٠ میلیون تومان به صورت نقد و غیرنقد پرداخت می‌شود به گونه‌ای که ٧٠ درصد به صورت غیرنقد و ٣٠ درصد به صورت نقد پرداخت می‌شود.

حمله بعد از توافق
اما درست بعد از این توافق بین شهرداری و دولت برای پرداخت بخشی از بدهی‌ها، پرویز سروری، عضو اصولگرایان شورای شهر دیروز در صحن شورا باز هم لب به انتقاد از دولت گشود و گفت: دولت که از حقوق شهروندی سخن می‌گوید، خود در پرداخت مطالبات حقوقی شهروندان ضعیف عمل می‌کند و در تبلیغات تنها مدعی حقوق شهروندی است. سروری گفت: چرا دولت به وعده‌های خودش در خصوص تخصیص بودجه اقدامات عملی نمی‌کند؟! در ماده یک این سند حقوق شهروندی از حق حیات همه انسان‌ها صحبت شده است ولی این روزها شاهد مساله آلودگی هوا هستیم به گونه‌ای که چند روز قبل، از محله حکیمیه بازدیدی داشتم که به دلیل آلودگی هوا با مشکل تنفس می‌کردم. چند مورد از بی‌توجهی دولت به آلودگی هوا این است که براساس قانون، دولت باید سهم شهرداری‌ها از محل جرایم راهنمایی و رانندگی را پرداخت کند. سروری یادآور شد: ١١٣٩ میلیارد تومان از تخلفات راهنمایی و رانندگی به شهرداری تهران باید پرداخت می‌شده که این مهم محقق نشده است. سروری افزود: با پرداخت ٢ هزار میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی می‌توان گفت که دولت به شهرداری ١٨ هزار میلیارد تومان بدهکار است که این رقم سهم حمل و نقل عمومی است که اگر پرداخت می‌شد شاهد آلودگی هوا نبودیم.
اما در کنار سروری دیروز، تعدادی دیگر از اعضای شورا نیز با تذکراتی مجددا نسبت به آلودگی هوا واکنش نشان دادند که شاید جالب‌ترین آنها اظهارات رییس شورا بود. مهدی چمران نیز در حالی که مانند سروری، دولت را هدف گرفته بود، درست مانند شهردار تهران که چندی قبل در توییتر خود نسبت به شماره‌گذاری موتورها و خودروهای کاربراتوری انتقاد کرده بود و آن را از مهم‌ترین عوامل آلودگی هوای تهران دانسته بود، در مورد میزان بدهی دولت به شهرداری گفت: عدم پرداخت ١٠٠٠ میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی از سوی این دولت مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.   رییس شورای شهر تهران با اشاره به شماره‌گذاری موتوسیکلت‌های کاربراتوری با وجود مصوبه هیات دولت مبنی بر عدم شماره‌گذاری این نوع موتوسیکلت‌ها از مهرماه امسال گفت: ۴٣٠ هزار موتوسیکلت کاربراتوری در آستانه شماره‌گذاری است و از دولت می‌خواهیم تو را به خدا اجازه شماره‌گذاری ندهد، چراکه ما نه پول می‌خواهیم و نه خواسته بزرگی داریم؛ این خواسته همه مردم است که به سلامتی آنان توجه کنند. چمران افزود: ما این اعتراض خود را کتبا طی نامه‌ای به دولت اعلام کرده‌ایم و امیدواریم مثمرثمر باشد.
اسماعیل دوستی نیز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه متاسفانه مدتی است که برخی اعضای شورای شهر تهران نسبت به دولت کم لطفی کرده و ترافیک تهران را به گردن دولت می‌اندازند، گفت: برخی سعی دارند که به جامعه القا کنند که دولت مقصر ترافیک است اما باید بگویم که دولت و شهرداری مقصر ترافیک نیستند.